جراحی سینه - بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه

جراحی سینه - بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه


جراحی سینه

عمل جراحی سینه – بزرگ یا کوچک کردن سینه

عمل جراحی سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین بانوان می باشد که  با هدف بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه فرد انجام می شود. در این نوع جراحی پلاستیک بیمار می تواند برحسب سلیقه خود اندازه های مختلفی را برای سینه خود در نظر بگیرد.

پس ازجراحی سینه معمولا افرادی که دارای سینه های بسیار افتاده ای می باشند به طور شگفت انگیزی تغییر می کنند و زیباتر می شوند. این است اثر عملکرد معجزه آسای  عمل سینه

جراحی سینه  یک روش جراحی زیبایی برای افزایش اندازه و شکل این عضو از بدن است، و معمولا از طریق قرار دادن سیلیکون در بافت سینه انجام می‌گردد. هدف از انجام این عمل افزایش حجم بافت سینه و ایجاد فرمی متقارن و زیبا می‌باشد. این نوع عمل یکی از انواع جراحی پلاستیک است که با هدف افزایش زیبایی انجام می شود

جراحی سینه معمولا به دلیل زیبایی انجام می‌شود و ممکن است دلایل بسیار متعددی برای انجام این عمل وجود داشته باشد. افزایش سایز تنها یکی از دلایل انجام این عمل می‌باشد. عمل جراحی سینه یکی از روش‌های موثر برای اصلاح عدم تقارن قابل توجه در سینه است و انجام آن برای کمک به بهبود ناهنجاری‌‌های ظاهری بافت سینه بسیار مفید خواهد بود. موارد زیر از دیگر دلایل انجام عمل سینه در زنان می‌باشد:

 • بهبود فرم سینه بعلت افتادگی پس از بارداری و شیردهی
 • احساس اعتماد به نفس بیشتر درهنگام شنا کردن
 • ایجاد فرم متقارن و متعادل در شکل ظاهری بدن
 • افزایش خودباوری

  جراحی سینه به چه صورت انجام می شود

  جراح با  توجه به شرایط بیمار و یا تخصص خود ممکن است یکی از سه روش را برای جراحی سینه انتخاب کند. این نوع  جراحی، ممکن است باهدف جراحی بزرگ کردن سینه و یا مواردی از جمله کوچک کردن سینه انجام شود.

  • ایجاد برش در زیر سینه

  یکی از روش های جراحی سینه ایجاد برش در زیر سینه می باشد در این روش که یکی از متداول ترین روش های پروتز سینه می باشد .

  • ایجاد برش در نوک سینه

  اگر پوست بیمار تیره باشد می توان با برش نوک سینه جراحی سینه را انجام داد ولی در این روش چین پوستی پوشیده و مخفی نمی شود و جای زخم ایجاد شده ممکن است ایجاد اختلال در شیر دادن بکند.

  • ایجاد برش در چین زیر بغل

  در این روش از پروتز سینه برش در زیر بغل ایجاد می شود و پس از آن پروتز انجام می شود. این نوع برش معمولا کمتر توسط جراحان استفاده می شود چرا که معمولا یافتن محل پروتز سخت می باشد و بیمار را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

جراحی سینه به چه صورت انجام می شود

انواع جراحی سینه

جراحی سینه دارای انواع مختلفی می باشد که می تواند با هدف افزایش یا کاهش سایز سینه انجام شود. همچنین جراحی بازسازی سینه نیز یکی دیگر از این موارد است که در زمانی که سینه های بیماران در اثر بیماری هایی مانند سرطان و یا حوادث از دست رفته باشد قابل جایگزینی می باشد. در ادامه به انواع جراحی سینه می پردازیم:

انواع جراحی سینه

 • جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یا همان ماموپلاستی موجب می شود سایز سینه به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. انتخاب اندازه سینه توسط بیمار انتخاب می شود . افراد مختلف ممکن است به دلایل مختلفی جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهند. سعی کنید این عمل را نزد جراحان پلاستیک انجام دهید. دکتر بیگدلی یکی از برترین جراحان پلاستیک ایران می باشد و در زمینه انواع جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت می کنند

 • جراحی کوچک کردن سینه

بسیاری از بانوان دارای سینه های بزرگی می باشند و از سایز سینه های خود رنج می برند.  معمولا بزرگی بیش از حد سینه ها موجب می شود مشکلاتی را برای بانوان از جمله درد قفسه سینه و کمر درد ایجاد کند.خوشبختانه جراحی پلاستیک به حدی پیشرفت داشته است که با جراحی بزرگ کوچک کردن سینه به راحتی می توان ابعاد مناسبی را در سینه ها به وجود آورد.

 • جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه معمولا با هدف بازسازی سینه های از دست رفته که براثر سرطان سینه دارای مشکلاتی می باشند استفاده می شود .  این نوع جراحی سینه که با هدف بازسازی انجام می شود معمولا با  با ایمپلنت ها انجام می شوند. ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به نیاز بیمار استفاده می شوند.

میزان رضایت بیماران از جراحی سینه

معمولا جراحی سینه ای که با هدف بزرگ کردن سینه به وقوع می پیوندد مورد رضایت بیماران می باشد. بیمار دو الی سه هفته بعد از جراحی ممکن است کبودی و ورم داشته باشد ولی این عوامل بعد از چند ساعت از بین خواهد رفت. قبل از جراحی سینه بیمار بهتر است آگاهی لازم را در زمینه این نوع جراحی کسب  کند و با دانش بالا این نوع جراحی را انجام دهد.

میزان رضایت بیماران از جراحی سینه

بهترین جراح سینه

افرادی که می خواهند جراحی سینه انجام دهند ، به دنبال بهترین جراح سینه می با شند ، راهکار های مختلفی برای یافتن بهترین جراح پلاستیک وجود دارد که یکی از آن ها مشاوره حضوری می باشد. با مشاوره حضوری و مشاهده بیماران و افرادی که جراحی سینه انجام داده اند میتوان بهترین جراح سینه را یافت. دکتر بیگدلی  فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراح پلاستیک سینه می باشند.

بهترین جراح سینه

جنس مواد استفاده شده  پروتز ، در جراحی سینه

مواددی که در پروتز سینه استفاده می شوند معمولا از  پوسته ی خارجی یا پوشش تمام پروتزها از سیلیکون ساخته شده است. اگرچه، ماده ی پر کننده ی موجود می تواند متفاوت و از مواد مختلف باشد که این مواد عبارتند از : آب نمک، ژل سیلیکون خالص که خود به دو دسته ژل ساده و ژل منسجم (همبسته) تقسیم می شود.

شیر دادن با سینه می تواند به دنبال انجام این عمل ادامه یابد و شما قادر به تولید شیر کافی خواهید بود. شما باید بدانید که به طور طبیعی همه ی خانم ها نمی توانند به طور رضایتبخشی شیر بدهند، چه پروتز داشته باشند چه نداشته باشند.

جنس مواد پروتزی در جراحی سینه

هزینه جراحی سینه

هزینه جراحی سینه بر مبنی شرایط بیمار بررسی می شود . اگر می خواهید جراحی سینه انجام دهید سعی کنید نزد فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کنید تا مشکلاتی بعد از عمل نداشته باشید. با مشاهده نمونه کار های جراحی پلاستیک می توانید جراح مناسبی را برای جراحی سینه خود انتخاب کنید.

شهر انجام جراحی ، شرایط بیمار ، میزان کوچک کردن و بزرگ کردن سینه ها ، جنس مواد استفاده شده ، میزان تخصص و مهارت جراح همه و همه در هزینه جراحی سینه موثر است.