جراحی بینی - دکتر بیگدلی

جراح بینی

دکتر محمد رضا بیگدلی - فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی
خدمات
آمار بازدیدکنندگان
بازديد اين صفحه : 10648
بازديد امروز : 110
کل بازديد سایت : 5611559
بازديدکنندگان آنلاین : 4
زمان بارگذاری : 0.3400 ثانیه
» کاشت مو

 

برای دانلود انیمیشن کاشت مو کلیک کنید

 

انواع روشهای کاشت مو:

الف- روش FUT- در اين روش با برش جراحي يك برش يا استريپ با ابعاد متناسب با شرايط بيمار و تعداد موهائی که  به طور تخميني برای پوشش دادن ناحیه ی طاسی مورد نیاز است، از ناحيه ي پشت سر برداشته شده و به زير ميكروسكپ هاي مخصوص منتقل شده و به دقت به قطعات بسيار ريزي كه حاوي فوليكول ها(پياز مو) يك تا سه تار موئي هستند، تقسيم مي شوند. سپس اين گرافت ها به ناحيه ي گيرنده منتقل شده و در سوراخ هائي كه قبلاً به دقت در اين ناحيه طراحي شده اند، قرار داده مي شوند.

مزاياي اين روش: سريع بودن كار و امكان كاشت مو در يك جلسه، امكان ايجاد تراكم مناسب در افراد با درجات بالاي طاسي و احتمال بالاي پايداري پيوندها

 معايب آن: ايجاد برشي بزرگ در ناحيه ي پشت سر كه احتمال باقي ماندن اسكار يا جوشگاه در آن وجود دارد، كاسته شدن حجم بانك مو به نحوی که در مراحل بعدي براي پيوند مجدد مو بیش از یک و یا حداکثر دوباردیگر نمی توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد، وجود خونريزي، محدوديت انجام آن در كساني كه پوست سرشان قابليت متسع شدن را ندارد يا در مراحل اوليه ي ريزش مو قرار دارند و وجود عوارض پس از جراحي از قبيل تورم سر و صورت، درد و يا باقي ماندن اسكار

ب-روش FIT- در اين روش به كمك ابزاري به نام پانچ كه قطري حدود يك ميلي متر دارد و با حالت دورانی وارد پوست ناحیه ی برداشت می شود، واحدهاي مو يك بعد از ديگري از ناحيه ي پشت سر خارج شده و پس از جمع آوري گرافت ها، كاشت به شيوه ي قبل الذكر انجام مي شود. این روش در اکثریت قریب به اتفاق موارد توسط تکنسین های آموزش دیده و به روش دستی و با دقت بالا انجام می شود ولی موتورهای مخصوصی نیز وجود دارند که با دور بالا و سرعت زیاد می توانند گرافت ها را استخراج کنند که به دلیل تیز بودن و احتمال آسیب رساندن به عمق فولیکول مو کاربرد وسیعی در این حوزه نیافته اند.

مزاياي اين روش: امكان برداشت موهاي بيشتر در جلسات متعدد و متوالي، امكان انجام در افرادي كه به دلايلي از قبیل عدم تمایل به انجام جراحی، داشتن اسکار (جوشگاه) و یا کم بودن مساحت  منطقه ی دهنده ی پیوند در اثر عمل FUT قبلی دیگر كانديد انجام FUT نيستند، امکان انجام آن در اشخاصی که تراکم موی ناحیه دهنده ی پیوند اندک است،  خونريزي بسيار كم، عدم نياز به پانسمان و مراقبت اختصاصي از زخم و عدم باقي ماندن اسكار.

معايب FIT: طولاني بودن زمان انجام آن، احتمال آسيب رسيدن به ناحيه ي زاينده ي ريشه ي مو در حين برداشت با پانچ، محدوديت تعداد برداشت در يك جلسه و كاهش زمان حيات پيوندها در اثر طولاني بودن روند كار.

گفتنی است که برخی پزشکان نیز از روش ترکیبی FIT و FUT برای پیوند مو استفاده می کنند.

پ- روش BHT : در این روش از موهای مناطقی مانند جلوی سینه یا ریش یا کمر با تکنیک FIT موها برداشته شده و به سر منتقل می شوند. چون تراکم موها در واحد سطح در این مناطق کمتر از سر بوده و شکل و خصوصیات مو نیز متفاوت از موی سر است، معمولاً نتایج این پیوند از نظر زیبائی چندان رضایت بخش نبوده و اغلب متخصصین این رشته تمایلی به انجام آن ندارند.

 جراحی بینی
 جراحی بینی
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
 
 
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux