جراحی بینی - دکتر بیگدلی

جراح بینی

دکتر محمد رضا بیگدلی - فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی
خدمات
آمار بازدیدکنندگان
بازديد اين صفحه : 14781
بازديد امروز : 111
کل بازديد سایت : 5611560
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگذاری : 0.3017 ثانیه
» جراحي زيبايي چانه منتوپلاستي (mentoplasty)


جراحي زيبايي چانه منتوپلاستي (mentoplasty)

مدت‌هاست که انواع جراحي هاي زيبايي، از شايع ‌ترين عمل هاي جراحي در دنيا هستند. در بسياري از کشورها، افراد به اميد داشتن چهره‌اي زيباتر و متفاوت با چهره قبلي ‌شان، خود را به تيغ جراحان مي‌ سپارند.

جراحي زيبايي اصولا به‌ منظور متناسب ساختن اجزاي صورت و طبيعي و زيبا کردن آن ها انجام مي ‌شود.

اغلب مراجعه‌ کنندگان براي جراحي زيبايي را خانم ‌ها و جوانان تشکيل مي‌ دهند، اما يک جراحي هست که بيشتر در بين آقايان طرفدار دارد و آن هم منتوپلاستي يا جراحي زيبايي چانه است.

در زيبايي ‌شناسي چهره آقايان، داشتن چانه برجسته و چهار گوش يا به اصطلاح چانه قوي، از نشانه‌هاي زيبايي به شمار مي رود. به همين دليل اغلب آقاياني که براي منتوپلاستي به جراحان مراجعه مي ‌کنند، درخواست مي ‌کنند که چانه ‌شان به اين صورت در بيايد.

جراحان، پروتزهاي مختلفي را تهيه کرده‌اند و آن را در سايزهاي مختلف به مراجعه کننده خود نشان مي ‌دهند تا او چانه مورد نظرش را انتخاب کند. با اين کار فرد مي ‌تواند تا حدودي تصوير چانه خود را بعد از عمل جراحي حدس بزند.

اکثر پروتزهايي که براي جراحي چانه به کار مي ‌روند، سيليکوني هستند.

نکته ‌اي که در مورد تمام جراحي هاي زيبايي مشترک مي باشد، اين است که اغلب درخواست ‌کنندگان اين اعمال جراحي، از شکل ظاهري خود رضايت ندارند

و اين مساله مي ‌تواند ريشه‌ هاي رواني داشته باشد که شايد بتوان بدون انجام جراحي و صرفا با مشاوره آن را برطرف کرد.

چگونگي جراحي چانه

در جراحي زيبايي چانه بر خلاف جراحي زيبايي گونه که مي ‌توان آن را گاهي بدون ايمپلنت و فقط با روش هاي جراحي انجام داد، اغلب احتياج به يک پروتز است.

در جراحي زيبايي چانه، بعد از انتخاب شکل و سايز مناسب ايمپلنت، جراح از طريق يک برش ظريف از زير چانه، آن را روي استخوان فک و در زير پوست و بافت عضلاني صورت قرار مي ‌دهد. پروتزهاي سيليکوني که معمولا به صورت نعل اسبي هستند به وسيله يک بخيه در وسط چانه و به استخوان محکم مي ‌شوند تا بعد از انجام جراحي از جاي خود تکان نخورند و فرم چانه تغيير نکند.

در بعضي روش ‌هاي جراحي، برش از داخل دهان و در طول لب پاييني انجام مي ‌شود. در اين روش با استفاده از بخيه ‌هاي قابل جذب، ديگر نيازي به مراجعه مجدد بعد از چند روز براي خارج کردن بخيه نيست.

بعد از انجام جراحي که معمولا بين نيم تا يک ساعت و تحت بي‌ هوشي عمومي انجام مي‌ شود، چانه بانداژ مي ‌شود تا بيمار کمتر احساس ناراحتي کند و همچنين از ميزان تورم و التهاب کاسته شود.

تنها مزيت منتوپلاستي نسبت به جراحي‌ هاي زيبايي ديگر اين است که احتمال برگشت ‌پذيري اين جراحي بالاتر است و مدتي بعد از اين جراحي افراد مي ‌توانند با انجام يک جراحي ديگر پروتز را به راحتي خارج کنند.

اگر چه ممکن است در اين جراحي مجدد، آثار زخم و التهاب باعث شوند تا چانه فرد دقيقا به صورت فرم قبلي خود در نيايد.

با اين همه، نکته ‌اي که در مورد تمام جراحي هاي زيبايي مشترک مي باشد، اين است که اغلب درخواست ‌کنندگان اين اعمال جراحي، از شکل ظاهري خود رضايت ندارند و اين مساله مي ‌تواند ريشه‌ هاي رواني داشته باشد که شايد بتوان بدون انجام جراحي و صرفا با مشاوره آن را برطرف کرد.

عوارض جراحي چانه

منتوپلاستي با اين که جراحي ساده و بي‌ عارضه ‌اي به نظر مي ‌رسد، اما در هر حال خطرات خاص جراحي‌ هاي زيبايي را دارد. بي‌ هوشي، عفونت‌ هاي بعد از عمل، قرار گرفتن نامناسب پروتز، التهاب شديد در محل عمل و از همه مهم ‌تر، نارضايتي احتمالي بيمار از فرم جديد چانه ‌اش جزو اين عوارض هستند.

به غير از اين ها ممکن است تا چند روز، بيمار در محل جراحي احساس درد و ناراحتي کند و همچنين تا مدتي براي لبخند زدن و حتي حرف زدن مشکل داشته باشد. اين مشکل در صورت استفاده از پروتزهاي بزرگ و نامتناسب با اجزاي صورت بيشتر به وجود مي ‌آيد. بعد از انجام منتوپلاستي فرد بايد تا مدت‌ ها فعاليتش را محدود کرده و از تکان‌ هاي شديد سر و صورت پرهيز کند.

رعايت موارد خاص در موقع غذا خوردن و همچنين رعايت بهداشت دهان و دندان از شرايط لازم براي جراحي چانه است

 جراحی بینی
 جراحی بینی
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
 
 
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux