جراحی بینی - دکتر بیگدلی

جراح بینی

دکتر محمد رضا بیگدلی - فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی
خدمات
آمار بازدیدکنندگان
بازديد اين صفحه : 34928
بازديد امروز : 97
کل بازديد سایت : 5611546
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگذاری : 0.1702 ثانیه
» جراحی زیبایی گوش

برای دانلود انیمیشن اتو پلاستی کلیک کنید

جراحي زيبايي گوش

 

ممكن است شما به گوش‌هاي خود به عنوان يك عامل زيبايي نگاه نكنيد، ولي آنها در ظاهر شما تاثير دارند؛ به عنوان مثال گوش‌هايي كه از حد معمول بزرگ تر هستند، تاثيري ناخوشايند در بيننده ايجاد مي‌كنند. افرادي كه گوش‌هايي برجسته دارند، معمولا موهاي خود را به نحوي آرايش مي‌كنند كه گوش‌هايشان ديده نشوند، ولي عملا اين كار در بعضي مواقع امكان‌پذير نيست و گاهي شوخي‌ها و تمسخر‌ ديگران، فرد را آزار مي‌دهد. پسران معمولا مانند دختران نمي‌توانند مو‌هاي بلند داشته باشند تا با كمك آنها گوش‌ها را بپوشانند، لذا جراحي زيبايي گوش مي‌تواند هم از نظر روحي و هم از نظر زيبايي، مفيد باشد و در ‌بعضي افراد اعتماد به نفس را افزايش ‌دهد.

با دکتر علي‌محمد اصغري، متخصص گوش، حلق و بيني و عضو هيات علمي دانشکده پزشکي دانشگاه ايران درباره جراحي‌هاي زيبايي و ترميمي گوش به گفتگو نشسته‌ايم.

گوش‌هاي طبيعي و زيبا را بايد با چه معيارهايي بشناسيم؟

گوش‌هاي زيبا ممكن است شكل‌هاي مختلفي داشته باشند، ولي مهم‌ترين مساله، هما‌هنگي آنها با سر و صورت است. اغلب افراد ترجيح مي‌دهند كه گوش‌هايشان نزديك‌ به سر بوده و از حد ابرو تا قاعده ي بيني ادامه يابند.

آقاي دکتر! لاله گوش بلبلي در چه مواردي نياز به ترميم جراحي دارد؟

لاله گوش ممکن است در شرايط زير نياز به ترميم و اصلاح داشته باشد:

اول: لاله گوش برجسته که اين نوع لاله گوش معمولا اندازه طبيعي داشته، ولي نسبت به سر برجسته‌تر قرار مي‌گيرد. اين نوع نقص لاله گوش که اصطلاحا بلبلي به آن گفته مي‌شود، مي‌تواند يک‌‌طرفه يا دو طرفه باشد.

دوم:‌ هنگامي که لاله يک گوش نسبت به گوش ديگر کوچک تر يا بزرگ تر است و يا نقص ظاهري خفيف دارد.

سوم: عدم تشکيل لاله گوش به‌ طور مادرزادي که ممکن است با نقايص مجرا و شنوايي گوش همراه باشد.

چهارم: لاله گوش آسيب‌ديده يا کنده شده در اثر ضربه، سوختگي، سرمازدگي يا پارگي نرمه در اثر استفاده گوشواره سنگين يا کشيده شدن ناگهاني گوشواره.

بهترين زمان براي درمان نقايص مادرزادي گوش چه سني است؟

در اغلب موارد، جراحي زيبايي نقايص مادرزادي گوش از شش سالگي به بعد توصيه مي‌شود.

پس از اين عمل نياز به چه مراقبت‌هاي خاصي است؟

پس از جراحي يك پانسمان نرم در محل عمل مي گذارند و دور سر با باند مي بندند.

 

بعد از برداشتن پانسمان به بيمار توصيه مي‌شود كه يك باند كشي براي مدت يك تا چند هفته (به خصوص شب‌ها) روي گوش‌هاي جراحي شده ببندد. درد ناشي از عمل معمولا با قرص‌هاي مسكن كنترل مي‌شود. ظرف مدت يك هفته كودكان مي‌توانند به مدرسه و بزرگسالان به محل كار خود بروند.

خون‌مردگي و تورم ناشي از عمل هم پس از مدت كوتاهي برطرف مي‌گردد. اغلب به بيماران توصيه مي‌شود كه پس از جراحي تا دو هفته به پشت بخوابند تا به گوش‌هايشان فشار نيايد. برخي از افرادي كه تحت جراحي زيبايي لاله گوش قرار مي گيرند، ممكن است احساس كنند كه غضروف به مقدار لازم به سمت عقب كشيده نشده است. در اين گونه موارد مي‌توان يك جراحي كوچك ثانويه براي رضايت بيشتر بيمار انجام داد.

گاهي حتي انداختن گوشواره‌هاي سنگين باعث پارگي نرمي گوش و بدشکلي آن مي‌شود، شما در اين زمينه چه توصيه‌هايي داريد؟

اگر مايل هستيد از گوشواره‌هاي بزرگ استفاده كنيد، حتما به صورت متناوب به نرمه گوش خود استراحت دهيد، زيرا گوشواره‌هاي سنگين سبب بزرگ شدن سوراخ گوش شده و شانس پارگي آنها را افزايش مي‌دهند. قبل از ايجاد سوراخ‌هاي متعدد در لاله گوش بهتر است خوب فكر كنيد، اين سوراخ‌ها به خصوص در قسمت فوقاني و يا لبه‌هاي گوش مشكل‌ساز هستند.

سوراخ كردن غضروف گوش از نظر طبي مجاز نيست، چون عفونت غضروف سبب تخريب و از بين رفتن آن مي‌شود.

آيا به كمك چسب مي‌توان اختلالات لاله گوش را اصلاح كرد؟

در ابتداي تولد چنانچه اختلالي مختصر در لاله گوش وجود داشته باشد، ممكن است به كمك چسب بتوان آن را تعديل كرد، ولي به‌طور كلي جراحي لازم است.

آيا ترميم اختلالات شديد لاله گوش به ايجاد يك لاله گوش طبيعي منجر مي‌گردد؟

با توجه به پيوندگذاري و چندين مرحله عمل، نهايتا لاله گوش ايجاد شده نمي‌تواند ظرافت و زيبايي لاله گوش طبيعي را داشته باشد.

 

شناسنامه جراحي زيبايي گوش

- نوع بي‌هوشي: با هر سه روش بي حسي موضعي، نيمه بي‌هوشي و يا بي‌هوشي كامل قابل انجام است.

- تكنيك: پشت لاله ي گوش را برش مي زنند كه براي جلوگيري از برگشت غضروف لاله گوش به حالت اوليه، پشت اين غضروف نيز در قسمت‌هاي لازم تراشيده شده و چين هاي مربوطه ايجاد و سپس برش پوستي دوخته مي‌شود، طوري که بعد ازعمل، جاي برش قابل رويت نباشد.

 عمل جراحي هر دو گوش، حدود دو ساعت زمان مي‌برد.

 

 

 جراحی بینی
 جراحی بینی
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
جراحی بینی
 
 
 
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux